Пред точно десет години, фолк вездата Цеца Ражнатовиќ заработи 775.000 евра од само една песна, верувале или не, за само четири ипол часа.

Тоа е песната „Штета за мене“, која долго време беше најавувана, а потоа стана голем хит, а беше објавена во мај 2011 година во соработка со Милиграм, како што пренесува „Мондо“.

Оваа песна ја преземаа дури 774.334 обожаватели по цена од 118 динари, и секој рекорд беше соборен. Беше објавенa точно на пладне на веб -страницата „Милиграм на музиката“, а само еден месец подоцна, ЦД -то на кое се наоѓаше песната беше пуштенo во продажба.

Овој голем успех пејачката го прослави вечерта со своите соработници, пријатели и семејството, а во следните два дена доби повеќе од 1.000 писма, плишани мечиња и цвеќиња.

Цеца не е единствената на сцената на која една песна и донесе цело богатство. Да потсетиме, Ана Николиќ заработи 300.000 евра од песната „Ромале, ромали“, а инвестираше само 30 евра.