Поминаа 12 години од свадбата на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам во Вестминстерската опатија, а снимките од нивните завети се актуелни и денес. Корисничка на TikTok сподели видео на социјалната мрежа, во кое откри што си шепнале младенците тој ден.

По венчавката, принцот и принцезата од Велс се возеле во кралска кочија и размениле неколку зборови, кои веднаш биле прочитани од читателите на усните. Прво Вилијам и кажа на Кејт дека изгледа среќно, а таа одговори: „Да. Дали си среќен?“ Неговиот одговор беше: „Да, многу“.

@l0velycatherine ❤️ | #princewilliam #katemiddleton #fyp ♬ Until I Found You – Stephen Sanchez

Ја запросил со прстенот на принцезата Дијана. Денот на свадбата беше празник во Англија

Нивната љубовна приказна започнала во 2001 година, а се запознале на престижниот шкотски универзитет Св. Андреас, на кој присуствуваа и двајцата. Но, немаше вести за нивната врска до 2004 година, кога беа фатени на скијање заедно на швајцарските Алпи.

Нивната романса накратко беше прекината во март 2007 година, бидејќи принцот сакаше да се забавува со други девојки, како што е напишано во книгата Кралска љубовна приказна од Кристофер Андерсен, каде што исто така беше наведено дека Вилијам не сакал да се врзе бидејќи се посветил. на воена обука. Во јуни истата година, сепак, се помириле и оттогаш сè во нивната врска станало подобро.

Откако дипломираа, тие беа пар уште неколку години, а во ноември 2010 година, Вилијам конечно клекна на едно колено пред Кејт, при заедничка посета на Кенија и ја запроси со прстенот на неговата покојна мајка Дијана.

Тие се венчаа пет месеци подоцна, а нивната венчавка беше најголемиот настан во 2011 година и најгледаната кралска венчавка додека принцот Хари и Меган Маркл не ги престигнаа во април 2018 година.