Сопругата на покојниот пејач Дино Дворник,кралот на фанк музиката од овие простори, Данијела, на својот Инстаграм профил објави фотографија од прошетката, а покрај пофалните коментари за изгледот, следеше еден со необично барање.

– Ми треба маж кој може да издржи еден час во кревет – напиша една жена во коментар, а Даниела на шега одговори:

– Кога ќе го пронајдете, препратете го – рече Дворник, чиј коментар предизвика бура од коментари од жени кои се согласија со неа.

Даниела им призна на своите придружници дека доста е да седи дома и дека наскоро ќе започне повторно да тренира.

– Ова е загревање затоа што утре ќе започнам со тренинзи, што ми недостигаа затоа што веќе подолго време не сум била во свој ритам. Бидејќи минатата година цела беше ненормална за нас, а и оваа не започна подобро, се опуштив малку. И таа вистина ме прогонува дење и ноќе. Во 2022 година, имам план да се искачам на Килиманџаро, па затоа би било добро да започнам со подготовки веќе – напиша таа.

Инаку Даниела е баба на две внучиња кои ги доби од ќерката Ела, а на својот Инстаграм профил таа објавува фотографии во друштво на своите внучиња, и вели дека секое слободно време го минува со нив.

Даниела и покојниот Дино Дворник ја имаат ќерката Ела која е мајка на две деца, ќерките Бејли и Луми Врен, а многумина велат дека многу потсетува на својата мајка.

Во февруари минатата година таа стапи во брак со нејзиното долгогодишно момче Чарлс Пирс.