Бела Хадид ги остави сите без здив кога се појави на црвениот тепих на Канскиот фестивал во креацијата на модната куќа Скиапарели! Прекрасно, оригинално, феноменално!

Фустанот е од колекцијата есен/зима на дизајнерот Даниел Розбери, со долги ракави и длабоко деколте што, доколку нема ѓердан, ќе ги открие градите. Но, каква моќна камуфлажа е тоа! Која симболика во годината на пандемијата на коронавирус, нели?

Изгледот на Бела Хадид во ова издание е повеќе од феноменало, таа изгледа толку добро што публиката остана без здив.