Видеото на кое наводно се гледа како лекар и медицинска сестра имаат интимни односи во болница во Перу се рашири вирално во моментот кога беше објавено на социјалните мрежи.

Локалните медиуми пренесоа дека експлицитната глетка е снимена во итната помош во болницата во градот Пијур на северозападот на земјата.

– Докторот е фатен во интимна врска со медицинска сестра пред пациенти кои чекаат помош – вели авторот на видеото.

Мнозинството тогаш во коментарите под објавата најостро го осуди однесувањето на лекарот и медицинската сестра.

– Нека одат во хотел – вели еден корисник.

– Отидоа предалеку – додаде друг корисник.

Болницата не се огласи по повод експлицитната сцена во текот на работното време.