Маж од Косово и Метохија, С. О. (80) се удавил вчера вечерта во Драч, соопшти албанската полиција, пренесува порталот Репортери.

– На 13.07.2021 година. во 18,40 часот, на плажа во Драч во населбата бр. 13, во близина на „Каваџина стена“, 80-годишниот косовски државјанин С. О. се удавил додека пливал во морето, се наведува во полициското соопштение.

Според изјавата, истражниот тим излегол на местото на настанот за да ги утврди сите околности на несреќата, пренесува „Косово онлајн“.

Претходно вчера попладне, српскиот државјанин М. С. (43), кој бил на одмор таму, се удавил во Драч.