СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУЛИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

„Зарем тоа сте вие?“ – грчки спасувач се шокирал кога видел кого извлекол од морето

Спасувач на грчкиот остров Крит ја извлече истата Русинка од бура бранови втор пат по ред, објави грчката телевизија ЕРТ.

75-годишна жена одмарала на плажата на популарно грчко одморалиште. Бидејќи премногу далеку отпливала, не можела да се врати на брегот, а и силната струја била против неа.

– Локалниот спасувач Јоргос Макридакис и помогнал. Тој ја препознал жената на која и го спасил животот на истото место пред две години. Тоа било истата туристка што тогаш ја извлекол од водата, пишува Russia Beyond.

Зачудениот Макридакис ја нарекол жената свој најдобар клиент.

– Тоа сте вие? Повторно вие?, рекол спасувачот.