На 05.01.2023 во 20.10 часот во Неготино, полициски службеници од Полициската станица Неготино го лишиле од слобода Г.Ц.(42) од неготинско село, затоа што физички ја нападнал неговата 35-годишна сопруга.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.