МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

Тешка сообраќајна несреќа денес се случи во штипските гробишта откако возило Даево Матиз со голема брзина излета од патот и заврши во провалија која што ги дели христијанските и еврејските гробишта, објави телевиизја Стар.

Очевидци и лица присутни на лице место велат дека немало траги од кочење. Возачот има тешки телесни повреди и веднаш е хоспитализиран, но е надвор од животна опасност.

На терен беше излезена и противпожарна единица која помогнала да се извлече лицето од возилото, бидејќи автомобилот завршил на непристапен терен. По извлекувањето, екипа на брзата помош го презела по што бил однесен во штипската Клиничка болница.

-Да, утринава имавме повик од сообраќајната полиција дека има превртено возило кај вградските гробишта, веднаш излеговме со едно специјализирано противпожарно возило за сообраќајни несреќи и четворица пожарникари. Навремено стигнавме до местоот на несреќата, повредениот е изваден од автомобилот и предаден на медицинската помош на понатамошно лекување, вели Тони Аранасов, командир на ТППЕ Штип.

На лице место излегоа екипи од јавното обвинителство и полицијата.

📷

📷

📷

📷

📷