Италијанскиот актер Микеле Мороне, за кого жените полудеа по улогата во филмот „365 дена“, со нова фотографија со маж, ги загрижи и зачуди обожавателите, особено припадничките на понежниот пол.

Популарниот актер Микеле Мороне објави фотографија на социјалната мрежа Инстаграм на која е гол и е во блиска прегратка на маж. Судејќи според фотографијата, актерот се наоѓа на плажа, па спорната фотографија е направена по пливање и сончање.

Оваа објава предизвика лавина реакции од обожавателите на Микеле, а повеќето прашања доаѓаа од женскиот дел од популацијата кои сакаа да знаат дали Мороне е всушност геј.

– Јас сум лажго – напиша италијанскиот актер во описот на фотографијата.

View this post on Instagram

A post shared by Michele Morrone (@iammichelemorroneofficial)

Да се потсетиме, Мороне беше оженет со дизајнерката Рубо Саде со која има два сина, Маркус и Бренд.