Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва на патот Зајечар – Параќин во соседна Србија во која едно лице го загубило живото на лице место и две се повредени.

Од силната на ударот возилата „рено меган“ и „пасат“ не можат да се препознаат.

За да се извадат настраданите противпожарната бригада која покрај полицијата и брзата помош излегла на лице место да помогне морала да ги сече смачканите автомобили.

Загина возачот на автомобил „рено меган“ на возраст од околу 50 години, јавува вечерва Блиц.рс.

Повредени се возачот на „пасатот“ и неговиот сопатник, кои се згрижени ид Итната помош во болницата во Зајечар.

📸

📸