Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Падев најверојатно е против новите дресови кои денеска беа промовирани.

Тој на Инстаграм објави фотографија на која во рака го држи стариот дрес.

ФФМ денеска преку видео објавено на Фејсбук и низ шега со дел од играчите го обелодени новиот изглед на македонските дресови со кои нашата репрезентација ќе настапи на Европското првенство.

Новиот дрес ги нема препознатливите црвено, жолта боја.