СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ АВГУСТ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ веќе некое време престојува во Црна Гора, каде што со семејството плови со јахта на крајбрежјето, а со нив се и Јанко Типсаревиќ и Виктор Троицки со нивните семејства.

Уште еднаш покажаа дека одлично се забавуваа на море кога синоќа се собраа во Будва на настапот на Дино Мерлин. Заедно со неговите најголеми хитови, тие пееја и играа, но и позираа.

Ѓоковиќ прво се сликаше со кошаркарот Тадија Драгичевиќ, а многумина во позадина ја забележаа сопругата на Новак, Јелена, која блескаше во развеаниот бел фустан и рамни сандали.

Иако многу девојки беа со високи потпетици, тесни и кратки фустани, Јелена остана доследна на својот стил:

„Браво, вистинска дама“, „природно убава“ … беа дел од коментарите.

На концертот на Мерлин беше присутна и актерката Марија Каран, која не го криеше ентузијазмот бидејќи го гледа светскиот рекет број еден и посака тој момент да го долови со заедничка фотографија.

Марија и Новак не ја симнаа насмевката од лицето, а актерката носеше црн топ и длабоко здолниште за оваа пригода, истакнувајќи ги бујните гради.