Кортни Кардашијан објави серија фотографии на својот Инстаграм профил и ја заскокотка фантазијата на фановите бидејќи овој пат под нејзиниот чипкан фустан јасно се гледа долната облека.

Најстарата Кардашијанка сподели серија фотографии и со 157 милиони луѓе сподели како ги слави празниците со својот вереник Тревис Баркер и другите членови на семејството. А покрај раскошната новогодишна елка, Дедо Мраз кој и седи во скут и бојадисаната коса на нејзината малолетна ќерка, сите гледаа во облините на најстарата сестра Кардашијан, но и во нејзините гаќички кои беа на видик под проѕирниот црвен фустан.

На првата фотографија во исто време најпристојната Кортни позира во проѕирен црвен фустан на софата со чаша во рака, а до неа седат нејзината ќерка Пенелопе (9), вереникот Тревис и неговите три деца.

На следната фотографија сестрите Кардашијан позираат пред елката во гламурозни изданија од глава до пети.

Ким блескаше во светкав кафеав фустан, Клои ја истакна својата завидна фигура во тесен сребрен фустан, додека Кендал зрачеше со елеганција во црн фустан.

На следната фотографија Пенелопе си игра со својот иден очув, додека нејзината баба Мери Џо седи на каучот облечена во војничка јакна, златно здолниште и црна маска под брадата.

А на останатите фотографии Кортни е во нејзиниот црвен проѕирен фустан под кој се гледа боди од тантела во иста боја. На едната седи со Дедо Мраз во скут, на другата позира со ќерката.

Покрај празничната атмосфера во домот на Кардашијан и прекрасните фустани, Кортни секако се истакна и со фустанот во црвени нијанси.

Долг проѕирен црвен фустан со мотиви од рози под кој се гледаат боди од тантела, ја истакна совршената фигура на најстарата сестра.

📸

📸