Српскиот актер Урош Јовчиќ и шпанската инфлуенсерка Џени Мартин се венчаа вчера, но кумата на Џени, Леа Станковиќ го украде целото внимание на луѓето за време на венчавката.

Двојката беше ставена во втор план во моментот кога Леа започна да ги поставува своите фотографии од венчавката на парот на социјалните мрежи, бидејќи беше многу несоодветно облечена. Толку несоодветно што може да ја помешате со невестата.

Не сме сигурни колку невестата беше навредена од фактот што нејзината кума дојде практично кај неа во венчаница, но реакциите на луѓето на социјалните мрежи покажуваат дека сите имаат исто мислење за ова, а тоа е дека вакво нешто е навистина погрешно.

Навистина нема изговор за одење на свадба во бело, а ситуацијата е уште полоша кога фустанот што го носите навистина може да изгледа како венчаница. Покрај тоа, Леа беше кумата, што само ја прави целата ситуација уште понепријатна и грда.

Познато е дека венчавката е еден од најубавите настани во животот на луѓето, па доведување на невестата во ситуација во која Џени предизвикана од нејзината кума нема оправдување и е крајно некултурна.

Еден корисник на Твитер дури успеа да најде постара фотографија каде Леа исто така кума на венчавка и таа исто така се појавила во бел фустан, па дојде до заклучок дека таа едноставно не знае како да се облече за венчавка.

Имаше и такви кои сакаа да им појаснат на луѓето дека не се работи за колективна свадба.

„Дали Леа Станковиќ навистина носеше долг бел фустан на свадбата на нејзината пријателка, па уште ее кума?“, „Сакам да верувам дека ова е од незнаење, а не со намера“, „Би се шокирала ако некој дојде вака на мојата свадба, се само дел од коментарите на социјалните мрежи.

По сево ова, Леа се огласи на Инстаграм и одговори на негативните коментари.

„Џени и јас заедно ги биравме фустаните, секако дека знаеше што ќе облечам и секако дека ѝ се допадна футанот. Смешни ми се коментарите дека сум сакала да бидам поубава од неа, Џени беше толку убава, не знам зошто коментирате кој што облекол, а не едно убаво пријателство“ – порача Леа по бројните критики.