СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ АВГУСТ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Најдобрата македонска каратистка Пуликсенија Јованоска (28) на својот Инстаграм профил објави фотографија во бикини на која покажа дека има проблеми со депигментација на кожата, позната и како витилиго.

Таа накратко до фотографијата напиша:

„Привилегија е да се биде различен. Ми беше тешко да прифатам, но сега го сакам своето тело“

По објавувањето на фотографијата имаше голем број коментари што ја охрабрија Пуликсенија.

„Ти си прекрасна“, „Ние со витилиго сме посебни“ – се само некои од коментарите што се појавија до фотографијата.