Летото е иделно за одмор ама и за добар маркетинг на познатите личности од естрадата. Згодно годишно доба кое нуди безброј прилики естрадата да покаже со што располага, зашто плажата, сонцето, морето, езерото или базенот нудат поголема можност од сцената… Или можеби не? Сепак, жештините и социјалните мрежи се идеално место за промоции на сопствените пропорции!

Ако ги „прочешлате“ Фејсбук и Инстаграм ќе налетате на исто толку жешки, а кај некои и повеќе од тоа фотографии, кои не изостанаа и овој викенд да осамнат на Интернет.

Ние направивме мини избор од најжешките летни викенд фотографии на познатите секси Македонки. Таму каде што машкиот поглед запира, не престанува и вашата љубопитност, па затоа, погледнте колку разголени и сек*и беа овие денови македонските убавици од јавната сцена.

Лила Филиповска годината и беше баеги турболентна. „Се’ или нешто“ на ТВ Сител, понешто од инфлуенсерството на социјалните мрежи, а и враќање на пеењето и одново запловувавње во музичките води, пишува Вистина.мк.

Викендите Лила максимално ги користи да се одмори и опушти. Каде и да е, секогаш умее да најде модус како да ужива. Ако не море и езеро, тогаш на базен. И тоа на ноќно капење! До половина во вода во костим што блеска во мракот. Под него, доволно видливо она што не и дозволува да потоне!

-I Said Yes, напиша Лила.