Пејачката Маја Беровиќ е позната по своите провокативни фотографии кои редовно ги објавува на социјалните мрежи.

Од фотографиите кои сега ги објави Маја, она што сите се прашуваат е каде се наоѓа таа во моментот, бидејќи пејачката се повлече од јавната сцена и не се појавува многу во медиумите.

Сепак, пред да донесе одлука да се повлече, Маја објави повеќе од провокативна фотографија на Инстаграм.

Маја носеше провиден фустан, а јасно беше дека под неа нема долна облека. Она на што сите обрнаа внимание е нејзината тетоважа, која се наоѓа на незгодно место.

View this post on Instagram

A post shared by Maya Berovic (@mayaberovicofficial)

Станува збор за тетоважа што пејачката ја има на ногата и која секогаш примамува воздишки кога ќе ја истакне.

View this post on Instagram

A post shared by Maya Berovic (@mayaberovicofficial)