СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ АВГУСТ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Владата на синоќешната седница донесе најнови мерки, протоколи и препораки за заштита на здравјето на населението од Ковид-19, врз основа на препораките од Комисијата за заразни болести.

Една од мерките се однесува и за влегувањето во моловите на затворено каде од денес не е дозволено без потврда за примена вакцинација.

Па така денеска поради оваа нова мерка моловите во главниот град останаа празни, еден од нив кој се наоѓа во строгиот центар на Скопје буквално е празен во текот на целиот ден.

Нашиот извор вели дека оваа мерка нема да донесе ништо друго освен банкрот на продавниците…, пишува КУРИР.

Во земјата деновиве постојано се зголемува бројот на заболени и починати од Ковид-19. Така, вчера се регистрирани нови 999 случаи, починати се 14, а оздравеле 184 пациенти.

📷

📷