СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ АВГУСТ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

ФОТО: Неверојатна глетка во американски транспортен авион кој полета од Кабул!

Потресни слики од аеродромот во Кабул денеска го обиколија и шокираа светот.

„Внатре во американски транспортер кој полета од Кабул. Неверојатно“, напиша американскиот политиколог Јан Бремер, кој заедно со објавата на својот Фејсбук пофил сподели и фотографија на која вели дека е претставена внарешноста на американски транспортер кој полетал од Кабул и во кој има стотици Авганистанци.

Според американскитте едиуми имало 640 луѓе.

Ситуацијата на аеродромот во Кабул е хаотина и е многу тешко за американските сили стационирани таму да ја одржуваат безбедноста откако илјадници Авганистанци влегоа во аеродромот во обид да побегнат од земјата. На видео снимките од Кабул се гледа како стотици лица трчаат на пистата и се качуваат на еден воен авион.

Американските сили што го штитат аеродромот во Кабул убиле две вооружени лица, изјави денеска неименуван американски претставник.

Британскикте медиуми пренесуваат дека претставници на американската војска претходно денеска соопштија дека седум лица загинале во хаосот на аеродромот во Кабул, меѓу кои имало и луѓе кои паднале од американски воен транспортен авион.