СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ АВГУСТ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Хаосот што се случува во Авганистан и враќањето на власт на Талибанците беше причина со реакција да се јави и легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон. Популарниот Џиџи ги коментираше снимките на кои се гледа како дел од локалното население во очај се обидува да се качи на некој од воените авиони со кои заминуваат странските државјани.

Сцените беа шокантни, а на некои се гледаше како луѓето се качуваа дури и на крилјата од авионите мислејќи дека ќе успеат да избегаат од земјата. За жал, на дел од снимките се гледа како луѓе кои се фатиле за авионот и полетале, неколку секунди подоцна едноставно паѓаат од авионот на земја.

„Сето тоа што се случува во Авганистан изгледа нереално. Не го разбирам тајмингот на повлекување на војската, но очајот на овие луѓе е толку болен и срцепарателен“, напиша Буфон.