Актерите Марија Омаљев и Мирај Грбиќ се еден од омилените парови во регионот. Тие двајца се заљубени повеќе од 17 години, а на „лудиот камен“ стапнаа пред 13 години. Тие живеат во Лос Анџелес од 2013 година.

Нивната врска отсекогаш била хармонична, а сега тие се посреќни од било кога и ги одбројуваат деновите до раѓањето на нивното прво дете. Имено, убавата Марија е бремена и како што откри, ќе роди девојче. Планираниот термин на раѓање е во октомври.

Марија е многу поактивна на социјалните мрежи од легендарниот Чомбе од балканската хит серија „Луд, збунет, нормален“ и често објавува фотографии кои покажуваат дека нејзиниот стомак е „до заби“.

Заедно со фотографиите, тој објавува кратки, но емотивни описи посветени на своето бебе.

Во знак на љубов, по венчавката, Чомбе го истетовира името на Марија над неговото срце.

Исто така, интересно е што и двајцата се вегани, иако традиционалните кујни на земјите од кои доаѓаат се богати со месо. Марија бременоста ја минува без да јаде месо.

Мирај имаше респектабилна меѓународна кариера. Тој глумеше во продукции како „Невозможна мисија“, „Американска хорор приказна“ и С.В.А.Т., а се појавува и во деветтото продолжение „Брзи и бесни“.