Кога вчера се појави на сцената на музичкото шоу за таленти „Ѕвездите на Гранд“, водителката Сања Кужет, како и секогаш, доби само пофални зборови за нејзиниот атрактивен изглед, како и за комбинацијата облека што ја носеше.

За потсетување, вчера беше снимена првата емисија од споменатиот ТВ формат, која предизвика многу реакции бидејќи нов член на жирито е пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, на местото на Јелена Карлеуша.

Меѓу другото, Сања ја поздрави Цеца, а меѓусебните комплименти не изостанаа од двете страни, што има посебна тежина кога две остварени жени ги испраќаат едни на други.

Кужет ја отвори новата сезона, која ќе започне да се емитува за десетина дена, во бел фустан, полн со светло виолетови рози, како што носеше и во косата, додека сребрени потпетици блескаа на нејзините нозе.

Сепак, само неколку часа порано, водителката се упати кон студиото „Гранд“ во сосема поинакво издание: без шминка, со распуштена коса, во бела маица, шарени панталони и тексас кошула врзана околу половината.

– Нова сезона! Прв работен ден – на кратко порача Сања преку социјалните мрежи, а повеќе детали за првиот ден од снимањето.