СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Босанската актерка Сања Буриќ ненадејно почина денеска во Сараево на 48 -годишна возраст, јавуваат босанските медиуми. Последните информации велат дека Сања починала како псоледица од мозочен удар.

Еден од нејзините блиски пријатели ја потврди веста и рече дека убавата актерка ненадејно починала.

Родена е на 10 март 1973 година. Таа играше на сцената на Народниот театар Сараево, Камерен театар 55 и беше вонреден професор на Академијата за изведувачки уметности.

Во култниот филм на Пјер Залика „Кај чичко Идриз“, таа ја играше Шејла.

Ќе остане запаметена по улогите што ги играше во бројни телевизиски и филмски продукции како: “Crna hronika”, “Grbavica”, “Dobro uštimani mrtvaci”, “Viza za budućnost”, “Na putu”, “Teško je biti fin”, “Ljeto u zlatnoj dolini”, “Pun mjesec”…