Украинскиот претседател кој е поранешен комичар деновиве е во фокусот на медиумиското внимание откако реши да облече униформа и да ја брани својата земја од Руската инвазија.

Сепак освен снимките од него во униформа, по социјалните медиуми сега кружи и едно малку постаро видео на кое се гледаат неговите танцувачки способности.

Зеленски во 2006 година учествувал во украинскота верзија на шоуто „Танц со ѕвездите“, а и победил.

На твитер се појави снимка од тогаш 26 годишниот Зеленски, а под неа има урнебесни коментари кои оваа снимка на шега ја поврзуваат со сегашната ситуација.

📷