Српскиот напаѓач Душан Влаховиќ од редовите на Јувентус моментално се наоѓа на Миконос каде се одмара со пријателите, но фотографиите направени во кафуле ги „запалија“ социјалните мрежи.

Познато е дека Влаховиќ важи за еден од најпосакуваните фудбалери во Европа.

Влаховиќ навистина ужива во друштво на еден пријател, но и трактивни девојки.