Ѕвездата на УФЦ, Конор Мек Грегор, се пофали со промени во неговата кондиција низ годините.

Идниот член на Куќата на славните на УФЦ ја започна кариерата во организацијата во перо категорија. „Озлогласениот“ беше незапирлив во оваа дивизија и успеа да ја освои титулата. Шлагот на тортата за Мек Грегор во категоријата дојде во 2015 година.

Тогаш го нокаутира Хозе Алдо за 13 секунди и постави рекорд за најбрза победа со нокаут во шампионска битка. Конор потоа дебитираше во полусредна категорија и забележа победа и пораз во битките со Нејт Дијаз.

На крајот на 2016 година, Мек Грегор го нокаутира Еди Алварез во лесна категорија и стана двоен шампион. Конор можеби е којбило, но тој би се борел во 3 различни категории и би го променил спортот засекогаш. Благодарение на него многу ММА борци видоа пари.

До денес, тој продолжи со полно работно време и се подготвува да се врати. Конор е во серија од 2 последователни порази и има добиено само 1 од неговите последни 4 борби во УФЦ.

Погледнете како се менува фигурата на ѕвездата во последните 9 години:

📸

📸

📸