Градежна машина, најверојатно багер усмрти жена пешак на улицата Јордан Мијалков во центарот на Скопје.

КУРИР неофицијално дознава дека жената е почината на лице место.

Од МВР потврдуваат дека имаат пријава во 11 часот според која градежна машина удрило во пешак.

Повеќе детали ќе соопштат по извршување на увидот.