Џорџ Клуни порано беше голем заводник, а потоа ја запозна фаталната адвокатка Амал која го освои на првиот состанок.

Џорџ Клуни според многу жени е еден од најпосакуваните мажи во Холивуд. Актерот денес има 60 години, а од 2014 година е во среќен брак со успешната Амал Клуни. Парот има и близнаци Александар и Ела, а Клуни често отворено кажува дека татковството многу го уморува на таа возраст. Имено, Џорџ стана татко пред само четири години…

Последните фотографии на актерот направени во Австралија од сетот на „Ticket To Paradise“ се многу во прилог на ова, бидејќи многумина се согласија дека, иако Џорџ сè уште го има „тоа нешто“, тој прилично нагло остарел. Денеска има целосно седа брада и коса, а има и стомак кој се гледа под кошулата.

Пред Амал, актерот беше во брак со колешката Талија Балсам од 1989 до 1993 година и по разводот се заколна дека никогаш повеќе нема да застане пред олтарот.

Со текот на годините сакаше разни убавици, беше во долги врски, но никоја од нив не успеа да го смени мислењето за бракот. Сè до Амал, жена која во никој случај не зависела од него.

Успешната адвокатка го полудел кога првпат се сретнале во неговата вила на езерото Комо, а ги запознал заеднички пријател. Тој ја опиша како „најнеобичната, најпаметната, најбрилијантната и најубавата жена што некогаш ја запознал“. За своите поранешни партнерки пак рече дека им е подобро што им е поранешен.

– Не сакав да се женам, не сакав да имам деца. И тогаш ова извонредно човечко суштество влезе во мојот живот и јас само лудо се заљубив. И уште од моментот кога ја запознав, знаев дека се ќе биде поинаку. Излегов со многу убави, паметни и талентирани жени. Но, има некој посебен за вас. Тоа беше Амал за мене. Она што на почетокот го почувствував со неа, таа искра, дотогаш не го доживеав, изјави актерот во една прилика.

📷

📷

📷