Македонската фудбалска репрезентација е вистинска атракција на Европското првенство, а социјалните мрежи се полни со поддржувачи на нашиот национален тим.

Последна во низата е познатата актерка од филмовите за возрасни Тајлор Стивенс која на Инстаграм напиша дека е возбудена пред првиот натпревар на Македонија против Австрија и дека ќе навива за нашите момци.

View this post on Instagram

A post shared by Taylor Stevens (@thetaylorstevens)