Ако мислевте дека е невозможно една жена на 62 -годишна возраст, по 16 години од менопаузата, да остане бремена, време е да се премислите. Со сигурност може да се каже дека сознанието дека Џени е бремена беше исклучително големо изненадување.

Како прво, таа има 62 години и веќе долго време е во менопауза. За да бидат работите уште полуди и поневеројатни, се покажа дека нејзиниот сопруг има 72 години и е подложен на вазектомија.

Бидејќи станува збор за геријатриска бременост, Џени го опишува своето бебе како „чудо“ кое вистински ги изненадило неа и нејзиниот партнер.

Со оглед на тоа дека е постара жена, многумина имаа неколку прашања кога стануваше збор за нејзината бременост, вклучително и дали направила лигирање на јајниците, на што Џени објаснила дека не, но нагласила дека нема менструација 16 години.

„Не, моите јајници не беа лигирани, но мојот сопруг имаше вазектомија“, објаснува таа во видеото на нејзиниот профил на TikTok.

Џени и нејзиниот сопруг имаат два постари сина и го сметаат новото бебе за чудо и изненадување.

Таа е доста активна на социјалните мрежи и редовно го објавува текот на бременоста, па зборува за рефлукс на киселина, болки и бебето кое притиска врз нејзиниот мочен меур.

Таа се осврна и на двојните стандарди што ги опкружуваат мажите и жените.

Откако откри дека е бремена на 62 -годишна возраст, таа рече дека никој не ја прашал колку години има нејзиниот сопруг, иако често и велат дека е „премногу стара“ за да има деца, луѓето се восхитуваат на нејзиниот партнер.

Џени и нејзиниот сопруг го очекуваат својот трет син, кој треба да се роди подоцна оваа година, на Денот на благодарноста во САД (25 ноември).

Додека се подготвува повторно да се породи, Џени се смееше на негативните коментари на оние кои ја доведоа во прашање нејзината одлука да роди бебе на 62 -годишна возраст. Патем, интересно е што корисниците на социјалните мрежи не се убедени дека возраста на оваа двојка е вистинска, а многумина веруваат дека и двајцата се всушност многу помлади отколку што велат.

Таа наидува на бројни негативни коментари, некој и рече дека не е здраво да се породи дури и на 35 години, на што таа рече: „Навистина ги ценам вашите упатства во овој момент, благодарам“.

Но, секако дека има и такви кои ја поддржуваат и велат дека нема ништо лошо во тоа да се биде постара мајка.

Некои од коментарите се: „Нема ништо лошо во тоа да се биде постара мајка. Многу сум среќна за тебе“, „ Родив близнаци на 42 години, а своето петто дете го родив на 50 години. Моето тело само зборува што може, не обрнувам внимание на ништо друго“, „ Годините не не‘ дефинираат! “.