На четириесет и четири годишната српска водителка и актерка годините не и пречат за да се фотографира разголена

Јавноста веќе се навикна на провокацијата од Ива, но овој пат таа отиде чекор понатаму.

Актерката објави провокативна фотографија на која е целосно гола и седи на фотелја.

Црното сако дискретно ги покрива врвовите на нејзините бујни гради, додека Стрљиќ со боси стапала го штити својот интимен регион.

Целото естетско доживување го комплетираат црните потпетици на стапалата.

Ива потекнува од уметничко семејство. Нејзината мајка Славица е балетски солист, а нејзиниот татко Милан Штрљиќ е актер кој има одиграно повеќе од 60 филмски улоги.

Таа има брат Лука, кој е десет години помлад од неа, и дваесет години помлад полубрат.

View this post on Instagram

A post shared by Iva Štrljić (@ivastrljicofficial)