Инфлуенсерката Ејми Рас (22) тврди дека била исфрлена од трговски центар во Дубаи бидејќи изгледала „премногу се*си“.

Пред да ја замолат да ја напушти шопинг зоната, реалити sвездата го објави својот статус како популарно место за одмор во кое напиша дека Дубаи е „голема земја со толку многу луксузи, сите во злато, како да е создадена за неа“.

Сепак, Дубаи немаше исто мислење за неа откако виде едно од нејзините голи изданија кога отишла на шопинг во локален трговски центар. Наводно, чуварите и рекле на девојката дека нејзиниот моден стајлинг е премногу експлицитен за нивните стандарди.

Весникот „Билд“ објави дека Рас носела краток сјаен топ и мини здолниште пред да замине. Според неа, таа комбинација била оправдана бидејќи во Дубаи тогаш било 41 степен, што таа не можела да го поднесе.

„Одеднаш ми пријде чувар и ми рече целосно без здив дека сум премногу се*си и дека не можам така да поминувам низ центарот. Ми се заканија со полиција. Ме избркаа и добив писмено предупредување”.

Писменото предупредување што го спомена инфлуенсерката беше црна карта на политиката на трговскиот центар, во која се наведува дека облеката мора да биде пристојна.

„Тогаш брзо купив долга маичка и ја облеков. Според моите стандарди, не мислев дека мојата облека е премногу се*си. Кога влегов во државата, полицаец дури и флертуваше на аеродром”, рече девојката.

📷

📷