Две лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа што се случи рано утрово околу 6:50 часот во Белград на улицата „Устаничка“, јавуваат утрово српските медиуми.

На самото место се гледаат смачкани автомобили, остатоци од искршените автомобили од сите страни. Полицијата се’ уште спроведува истрага, така што телата на настраданите лица се уште се на коловозот.

Едно повредено лице е пренесено во Ургентниот центар, а Брзата помош не може да каже како се случила несреќата.

Како што неофицијално дознава српски Курир, во несреќата загинале се млад маж (28) и млада жена (31).

Тие биле сопатници во автомобилите и според првите и неофицијални информации, излетале од автомобилот и починале на лице место.

Еден возач на слична возраст, помлад маж, бил пренесен на Ургентниот центар. Според првичните неофицијални информации, најверојатно причина за трагичната несреќа е тоа што голфот поради огромна брзина удрил прво удрил во бандера, а потоа и во бетонски столб.

Сообраќајот е блокиран во овој дел од Белград

📷

📷

📷

📷

.