Српската пејачка Јелена Карлеуша (43) на својот Инстаграм профил објави уште една фотографија во необично издание. Самиот изглед не е ништо што се издвојува од неговите вообичаени комбинации.

Сепак, кога нејзините обожаватели ќе ја зголемат фотографијата, ќе забележат лузна на нејзиниот стомак, а таа настанала како резултат на царски рез.

Јелена кажа дека имала три – две за породување и третата за отстранување на бениген тумор.

“Да, знам дека можете да ја зголемите фотографијата и да го видите мојот царски рез. Не еден, туку три. Два поради породување и еден поради отстранување на бениген тумор. Не би имала ништо против да имам повеќе. Никогаш не ги кријам, Горда сум на нив: “Лузните на телото и душата не прават тоа што сме, уникатни”, рекла таа во описот на фотографијата.

Коментарите на нејзините следбеници само стигнуваа, а многумина и велеа дека лузните ја прават уште поубава.

„Секој дел, овде. А токму таа лузна те прави уште поубава жена“, напишал еден обожавател.

„Браво, мајко, кралице“, додаде друг.