СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Кире Лазаров каков што го немаме видено: Легендата збесна и не бираше зборови на ТАЈМ АУТ (ВИДЕО)

Вардар го совлада Алкалоид со 28:25 во градската пресметка. Сега, со максимална серија од пет победи од исто толку мечеви, црвено-црните се лидери на табелата.

Алкалоид добро се држеше, нивниот тренер Кире Лазаров во моменти на пад на концентрација и неколку грешки успеа со тајм аут да ги врати играчите во мечот и играта, но на крајот сепак немаа сили да избегнат пораз.

Младиот тим имаше мал пад во второто полувреме кое го збесна тренерот Кирил Лазаров. Легендарниот македонски ракометар буквално полуде на тајм-аут и не бираше зборови со кои им се обрати на неговите пулени.