Младата српска пејачка Теа Таировиќ, чиј подем е во нагорна линија, објави видео на својот Инстаграм профил и откри дека завршила во болница поради труење, а агонијата траела 14 часа.

– Не ми се допаѓа да го правам ова, но морам затоа што гледам дека многу луѓе вчера беа загрижени за мојата состојба, која беше многу лоша. Бев затруена, вели Теа во видеото што го објави на својата приказна на Инстаграм, додавајќи:

– Јадев нешто незгодно и агонијата траеше од околу 2 наутро до 4 попладне кога се срушив и колабирав. Бев толку слаба, дури и не земав вода бидејќи се плашев дека ќе биде полошо за мене, а потоа моите колеги ме однесоа во болница за да ја добијам потребната медицинска помош … Им благодарам …, објасни Теа, која моментално се наоѓа во Нови Сад и рече дека брзо ќе закрепне и ќе се врати на закажаните настапи.