На 29.11.2023 во 14.00 часот во СВР Скопје, Ј.Н.(55) од Скопје пријавил дека на 28.11.2023 околу 10.40 часот на работното место во една од клиниките при Комплексот клиники „Мајка Тереза“, К.И., вработен во истата клиника, се однесувал агресивно кон него и се обидел физички да го нападне.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.