На 16.07.2021 во 06,30 часот во СВР Струмица Л.М.(30) од с.Баница пријавила дека од нејзиниот дом од Гевгелија се оддалечила нејзината ќерка К.М.(14), за која се сомнева дека е со Д.Н. од с.Сарај, со кого била во љубовна врска.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.