Поранешната учесничка на „Ѕвезда Гранда“ Марија Грувеска го доби статусот „најдобар задник во шоуто“ поради што многумина ја нарекуваа македонската Ким Кардашијан. За време на топлите летни денови таа блескаше и ги запа ли социјалните мрежи со фотографии во костим за капење, а тоа и успеа и сега иако објави фотографија на која е закопчана до грло.

Имено, Груевска позираше со грбот кон објективот, а во преден план ја истакна својата извајана позадина и со тој потег предизвика лавина коментари, особено од припадниците на посилниот пол кои не можеа да одолеат да и дадат комплименти за нејзиниот физички изглед.

Покрај убавиот изглед, Груевска привлече големо внимание и со своите неверојатни трамформации во „Ѕвезде Гранда“, а публиката ја награди со доделување на титулата за најекст равагантна натпреварувачка досега.

Таа не престана да ги изненадува жирито и публиката со своите настапи во смели и пров окативни комбинации.

Да потсетиме, Марија неодамна го кажа судбоносното „да“ на својот избраник и долгогодишниот дечко Синиша, а за нивната венчавка се уште се зборува.

Пејачката подготви вистинска бајка за нејзиниот најважен ден и стана рекордерка откако свадбената прослава траеше неверојатни 72 часа.