Познатиот фолк пејач Мирослав Илиќ (72) веќе подолго време е во центарот на вниманието на јавноста поради нарушените односи со поранешната партнерка Мирјана Антоновиќ. Таа сега најави дека повторно доаѓа од странство во српската престолнина, поради новото судење со Мирослав Илиќ.

Антоновиќ со години се обидува да докаже дека пејачот е биолошки татко на нејзиниот син Девин Антоновиќ. Мирослав започнал љубовна врска со Мирјана во далечната 1984 година. Се запознале преку заеднички пријатели и започнале со романсата, иако тој беше во брак со Гордана Илиќ со која се уште е во брачна зедница.

По големиот број судски средби и медиумски конфликти, таа успеа во борбата, кога ДНК тестот докажа дека Мирослав е татко на нејзиниот син, но следеа нови тужби.

– Во понеделник одам за Белград. Би сакал да одам без никакви обврски. Сето ова заедно со Мирослава е потсмев на судството и на целиот народ. Мирослав во медиумите изјави: „Ќе се расправаме“. Не знам што му значи тоа, но мене ми звучи грдо. Се кара со сопствениот син – напиша Мирјана на Инстаграм.