СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ АВГУСТ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Еден загинат, најмалку двајца тешко повредени е црниот биланс од сообраќајната несреќа која околу 22:30 часот се случи на булеварот „Јане Сандански“ во скопската населба Аеродром.

Во несреќата загинаа мотоциклист од Аеродром, објави „Слободен печат“ а повредените кои биле во возило „Ауди“ се итно пренесени во скопските клиники.

Според првичните информации незгодата се случила поради непочитување на сообраќајните правила. Сообракајот по булеварот е целосно запрен и во тек е полициски увид.

Двајцата повредени од автомобилот Ауди, се однесени на скопските клиники.