Српската пејачката и член на ѓирито на популарното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Марија Шерифовиќ (36) на социјалните мрежи со сите сподели детали за кои се зборува.

Таа и нејзините натпреварувачи од „Ѕвездите на Гранд“ имаа група на Вибер, која сега, по финалето, Марија реши да ја избрише.

– Луѓе, време е да ја затвориме оваа група. Уште еднаш, честитки до сите за сите успеси. Бидете добри и бидете добри луѓе. Ако некогаш ви треба нешто, јас сум тука, им напиша Шерифовиќ.

„Немој, те молам“, „Колку е тажно ова“, биле дел од коментарите на учесниците на споменатиот музички натпревар, додека преписката завршила на Инстаграм.

– Мисијата е завршена! „Ѕвездите на Гранд“ 2021 година! – додаде Марија.