Теа Таировиќ во моментов е најбараната пејачка во Србија, благодарение на домашното видео што се појави на Интернет. Фолкерката „се прослави“ кога на социјалните мрежи се појави домашен клип, на кој се гледа како задоволува непознат маж.

Според информациите, цената на Теа скокнала поради оваа снимка, па сега таа за настап зема дури 10.000 евра. Имајќи предвид дека парите „сами стигнуваат до адресата на Теа“, изненадува тоа што пејачката вози не толку луксузен автомобил.

Папараците ја фотографираа Таировиќ на бензинска станица каде што возеше во видно валканиот џип. Јавноста, патем, ретко може да ја види Теа без шминка, неуредна фризура, што е случај со овие фотографии.

Откако Таировиќ постигна неверојатен успех со песната „Хајде“, се појави овој скандал, по што нејзината цена нагло скокна, а бројот на настапи се зголеми, што значи дека и таа успеа да профитира од скандалот.

Според медиумите, целата афера ја „наместило“ нејзиното наводно поранешно момче, со кое таа не сакала да се смири, а тој за ова видео побарал неверојатни 3.000 евра.

Сепак, имајќи предвид дека не ги добил парите што ги побарал, тој решил да се одмазди без надомест, а снимката ја објавил без да добие ништо.

Со цел да и наштети, тој сепак се чини дека само и помогна на Теа да заработи и да работи двојно повеќе од порано.