Поранешниот кошаркар на Црвена Звезда, Вук Радивојевиќ е уапсен откако, според тамошните медиуми, ја претепал сопругата и ѝ нанел тешки повреди.

Вук Радивојевиќ, како што се наведува, веднаш бил уапсен од припадници на српското МВР.

Нему му е одредена мерка притвор во траење од 48 часа, а истрагата ја води Првото јавно обвинителство.