Ракометар на суперлигашот Бутел утринава бил примен на скопските клиники со тешки телесни повреди и се бори за живот, јавува „24ракомет“.

– Неофицијално се работи за хрватскиот интернационалец Денис Тот, кој сезонава го носи дресот на Бутел, а лани играше за Охрид. Тој бил примен во болница со бројни повреди и неколку скршеници и се наоѓа во животна опаснос, објави sport1.mk.

Засега нема информации што точно се случило, дали ракометарот бил нападнат од неколку лица или учествувал во тепачка.