Ракометар на суперлигашот Бутел се бори за живот на скопските клиники и се наоѓа во тешка состојба откако рано изутрина бил донесен во болница со тешки телески повреди.

Според информациите на 24ракомет станува збор за Д.Т. (27) кој настапува во скопскиот клуб, и кој рано изутрината бил примен во скопските клиники со тешки телесни повреди.

Од клубот потврдуваат дека нивен ракометар се наоѓа во болница, и дека состојбата е тешка, но немаат информации што точно се случило. Од болнички извори за 24ракомет потврдуваат дека ракометарот бил примен со бројни повреди и неколку скршеници, кои најверојатно се од тепачка или со удирање од тврди предмети, и се наоѓа во тешка здравствена состојба и се бори за живот.

Од МВР засега нема информација, но се очекува расветлување на случајот како ракометарот ги добил повредите.