СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУЛИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Паника во хотел во Грција: Наместо хлор, во базенот истуриле солна киселина (ФОТО)

Интервенција на грчките специјални сили за несреќи (ЕМАК) била потребна во хотел на островот Крит, откако за време на одржување на хотелскиот базен наместо хлор во него од засега непознати причини била истурена солна киселина.

Грчките медиуми објавија дека единица на ЕМАК на Крит интервенирала бидејќи станувало збор за хемиски инцидент со висок ризик за оние кои би биле изложени на киселината со вдишување или ако истата дојде во контакт со кожата.

Грешката предизвикала хемиско соединение што резултирало со појава на каустична пена. Според информациите, пената ја изгорела облеката на некои од вработените.

📸