Добро е познато колку станаа популарни естетските процедури и пластичната хирургија во последните неколку години. Додека некои сакаат да „поправат“ работи што не ги сакаат, други сакаат да изгледаат како сосема поинаква личност. И на крајот тоа ги чини живот.

View this post on Instagram

A post shared by Ashten G. (@ashtens_empire)

Ештен Емпајар беше девојка која сакаше да личи на Ким Кардашијан, што почна да го прави благодарение на пластичната операција, која на крајот и дојде до глава.

Како што објави Дејли Мејл, Ештен починала по срцев удар што го доживеала по уште една пластична операција.

View this post on Instagram

A post shared by Ashten G. (@ashtens_empire)

По нејзината ненадејна смрт, семејството на девојчето бара од сите што ја познавале да донираат пари за нејзиниот погреб, бидејќи моментално немаат финансиски средства, пишува Дејли Мејл. За таа цел, семејството отвори страница GoFundMe за собирање средства.