На 19.11.2021 во 14.20 часот во Полициското одделение Шуто Оризари од Итната медицинска помош било пријавено дека на подрачјето на Шуто Оризари во домот била пронајдена почината Ј.З.(67) од Скопје.

Лекар констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.